Reishi ekstrakt owocniki 40/20/1, 400mg x 90 Vege caps.

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 64,90 zł 64.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Reishi ekstrakt owocniki 40/20/1 400mg

(LAKOWNICA ŻÓŁTAWA)

 

90 kapsułek VEGE 

polisacharydy 40%

beta-glukany 20%

triterpeny 1%

 

 

 

 

Potrójnie standaryzowany ekstrakt z owocników Reishi (Ganoderma lucidum).

 

Składniki

1 kapsułka

Ekstrakt z lakownicy żółtawej

(Ganoderma lucidum)

400 mg

w tym

 

polisacharydy

160 mg

beta-glukany

80 mg

triterpeny

4 mg

 

 

Składniki: standaryzowany ekstrakt z owocników lakownicy żółtawej (Ganoderma lucidum), otoczka kapsułki: (substancja wiążąca: hydroksypropylometyloceluloza)

 

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu: 1 kapsułka dziennie, popijając wodą. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

 

Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Zaleca się stosowanie zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

 

Zawartość: 90 kapsułek VEGE

 

Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią.

 

Działanie:

  • wzmacnia układ odpornościowy
  • indukuje syntezę cytokin
  • przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu krążenia
  • pomaga w utrzymaniu właściwego poziom cholesterolu LDL we krwi

 

Producent:

Medicaline Konrad Malitka

Ostrówiec 150

05-480 Karczew

www.aliness.pl

 

EAN: 5903242582592

 

Dodatkowe informacje:

 

Czym jest Reishi?

Reishi, czyli Lakownica żółtawa lub lśniąca (Ganoderma lucidum) to gatunek grzyba porastający butwiejące kłody drzewne. Jego znak rozpoznawczy to wachlarzowaty kapelusz, o lśniącej, żółtawej powierzchni. Choć rośnie w różnych zakątkach świata, to tradycja jego czczenia i spożywania w celach leczniczych jest nieodłącznym elementem kultury azjatyckiej, w której od tysięcy lat znany jest pod nazwą Reishi. Szczególne miejsce grzyby Reishi zajmują w tradycyjnej medycynie chińskiej.

Za główne składniki aktywne, którym przypisuje się niesamowite właściwości uważa się beta-glukany – należące do szerszej grupy związków zwanych polisacharydami oraz triperpeny.

 

Beta-glukany a polisacharydy

Polisacharydy to rozległa grupa związków chemicznych o długich, łańcuchowych molekułach, zbudowanych z powtarzających się, cukrowych jednostek. Ze względu na budowę, polisacharydy mogą być zatem postrzegane jako biopolimery, występujące naturalnie w organizmach roślin i zwierząt. Do polisacharydów zaliczamy skrobię, celulozę, glikogen czy chitynę. Poszczególne polisacharydy wykazują odmienne właściwości i tym samym odgrywają też różne funkcje, w zależności sposobu w jaki związane są ze sobą monomeryczne jednostki cukrowe, a także w zależności od ich rodzaju.

Inną podgrupą polisacharydów, charakterystyczną dla grzybów są beta-glukany, które podobnie jak celuloza, są składnikiem błonnika pokarmowego, jednak w odróżnieniu od celulozy, stanowią jego rozpuszczalną frakcję Beta-glukany wchodzą w skład ścian komórkowych grzybów stanowiąc jeden
z głównych elementów strukturalnych ich owocników.
Z chemicznego punktu widzenia są to związki zbudowane z cząsteczek D-glukozy połączonych wiązaniami beta-glikozydowymi. Beta-glukany różnią się między sobą  budową chemiczną w zależności od pochodzenia, praktycznie każdy gatunek grzybów ma swoją, niepowtarzalną odmianę beta-glukanów, która odpowiada za  konkretne właściwości.

 

Co wyróżnia nasz ekstrakt? / Potrójna standaryzacja

Kupując suplementy diety z Reishi istotne jest aby zwrócić uwagę szczególnie na rodzaj standaryzacji ekstraktu, tzn. w przeliczeniu na jaki składnik jest ustalana jego moc. Pomimo tego, że wiele produktów opartych jest na ekstraktach o wysokich standaryzacjach, to często odnoszą się one jedynie do ogólnej zawartości polisacharydów. Brakuje natomiast informacji o zawartości
beta-glukanów, podczas gdy to one właśnie, obok triterpenów stanowią esencję Reishi, nadającą im unikalne, prozdrowotne właściwości.

Sama informacja o ogólnej zawartości polisacharydów nie przesądza o wysokiej jakości ekstraktu Reishi, nawet gdy wynosi 40%, 50% i więcej procent. Mogą to być bowiem alfa-glukany ( do których należy np skrobia),   bądź też,  dodatkowo, zawartość polisacharydów może być sztucznie zawyżona
zpowodu obecności maltodekstryny, która bywa dodawana w charakterze nośnika stabilizującego ekstrakt. Zatem pełny obraz na temat jakości ekstraktu Reishi można uzyskać znając dodatkowo zawartość beta-glukanów oraz triterpenów.

 

Aliness Reishi 400 mg powstał w oparciu o wysokiej jakości, potrójnie standaryzowany ekstrakt
z owocników grzybów Reishi, co gwarantuje zawartość aktywnych składników co najmniej na poziomie:

  • 40% wszystkich naturalnie występujących polisacharydów.
  • 20% beta-glukanów
  • 1% triterpenów

Dopiero taka potrójna standaryzacja gwarantuje obecność wszystkich aktywnych składników oraz zapewnia pełne spektrum działania.

 

Aliness Reishi 400 mg nie zawiera żadnych składników odzwierzęcych, dzięki czemu stanowi produkt odpowiedni dla wegan. Produkt nie zawiera żadnych, konserwantów ani barwników.

 

 

 

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl