Lion’s Mane ekstrakt 40/20, 400mg x 90 Vege caps.

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 64,90 zł 64.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Lion’s Mane ekstrakt  40/20 400mg

(SOPLÓWKA JEŻOWATA)

suplement diety


90 kapsułek VEGE

polisacharydy 40% 

beta-glukany 20%

 

 

 

Wysokiej jakości ekstrakt z owocników Lion’s mane (Hericium erinaceus), standaryzowany
na polisacharydy i beta-glukany.

 

Składniki

1 kapsułka

Ekstrakt z soplówki jeżowatej

(Hericium erinaceus)

400 mg

w tym

 

polisacharydy

160 mg

beta-glukany

80 mg

 

Składniki: standaryzowany ekstrakt z owocników soplówki jeżowatej (Hericium erinaceus), otoczka kapsułki: (substancja wiążąca: hydroksypropylometyloceluloza)

 

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu: 1 kapsułka dziennie, popijając wodą. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

 

Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Zaleca się stosowanie zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

 

Zawartość: 90 kapsułek VEGE

 

Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią.

Producent:

Medicaline Konrad Malitka

Ostrówiec 150

05-480 Karczew

www.aliness.pl

 

EAN: 5903242582615

 

Dodatkowe informacje:

Czym jest Lion’s Mane?

Lion’s Mane czyli Soplówka jeżowata (Hericium erinaceus) to gatunek grzyba, który występuje
w lasach liściastych o starym drzewostanie i porasta głównie pnie starych dębów i buków. Soplówka wytwarza owocniki o charakterystycznym, puszystym wyglądzie, przypominającym lwią grzywę. Stąd zawdzięcza swoją potoczną nazwę – Lion’s Mane, czyli lwia grzywa.

Naturalnym regionem występowania i uprawy oraz miejscem gdzie grzyb ten zakorzeniony jest
w kulturze i tradycji jest Azja. Dzięki swym właściwościom Soplówka jeżowata od stuleci jest znana
i ceniona w tradycyjnej medycynie chińskiej i powszechnie stosowana przez tamtejszych zielarzy.

Lion’s Mane, podobnie do innych grzybów obfituje w polisacharydy , wśród których najliczniejszą grupę stanowią beta-glukany.

Beta-glukany a polisacharydy

Polisacharydy to rozległa grupa związków chemicznych o długich, łańcuchowych molekułach, zbudowanych z powtarzających się, cukrowych jednostek. Ze względu na budowę, polisacharydy mogą być zatem postrzegane jako biopolimery, występujące naturalnie w organizmach roślin i zwierząt. Do polisacharydów zaliczamy: skrobię, celulozę, glikogen czy chitynę. Poszczególne polisacharydy wykazują odmienne właściwości i tym samym odgrywają też różne funkcje, w zależności sposobu w jaki związane są ze sobą monomeryczne jednostki cukrowe, a także w zależności od ich rodzaju.

Inną podgrupą polisacharydów, charakterystyczną dla grzybów są beta-glukany, które podobnie jak celuloza, są składnikiem błonnika pokarmowego, jednak w odróżnieniu od celulozy, stanowią jego rozpuszczalną frakcję. Beta-glukany wchodzą w skład ścian komórkowych grzybów stanowiąc jeden
z głównych elementów strukturalnych ich owocników. Z chemicznego punktu widzenia są to związki zbudowane z cząsteczek D-glukozy połączonych wiązaniami beta-glikozydowymi. Beta-glukany różnią się między sobą  budową chemiczną w zależności od pochodzenia, praktycznie każdy gatunek grzybów ma swoją, niepowtarzalną odmianę beta-glukanów.

 

Co wyróżnia nasz ekstrakt? / Podwójna standaryzacja

Podczas wybierania suplementów diety bazujących na ekstraktach,  warto sprawdzić na co standaryzowany jest ekstrakt. Pomimo tego, że wiele produktów opartych jest na ekstraktach o wysokich standaryzacjach, to zazwyczaj odnoszą się one jedynie do ogólnej zawartości polisacharydów. Brakuje natomiast informacji o zawartości beta-glukanów, podczas gdy to one właśnie są najważniejszą frakcją polisacharydów.

Sama informacja o ogólnej zawartości polisacharydów nie przesądza zatem o wysokiej jakości ekstraktu, nawet gdy wynosi 40%, 50% i więcej procent. Mogą to być bowiem alfa-glukany ( do których należy np. skrobia, bądź też, dodatkowo, zawartość polisacharydów może być sztucznie zawyżona

z powodu obecności maltodekstryny, która bywa dodawana w charakterze nośnika stabilizującego ekstrakt.

 

Aliness Lion’s Mane 400 mg powstał w oparciu o wysokiej jakości, podwójnie standaryzowany ekstrakt z owocników grzybów Hericium erinaceus, co gwarantuje zawartość składników aktywnych co najmniej na poziomie 40% wszystkich naturalnie występujących polisacharydów oraz 20%
beta-glukanów.

 

Aliness Lion’s Mane 400 mg nie zawiera żadnych składników odzwierzęcych, dzięki czemu stanowi produkt odpowiedni dla wegan. Produkt nie zawiera żadnych konserwantów ani barwników.

 

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl