O WITAMINIE B12

O WITAMINIE B 12


Każdy zapewne słyszał o witaminie B12, ale mało kto wie, że jej niedobory są najpowszechniejsze ze wszystkich niedoborów pokarmowych, w obecnych czasach są wręcz prawdziwą epidemią.
Witamina B12 występuje w pokarmach takich jak: mięso, nabiał, jajka, ale zaledwie kilkanaście procent populacji ma jej odpowiedni poziom we krwi…

Witamina B12 bierze udział w wielu procesach w naszym organizmie: w wytwarzaniu czerwonych krwinek, przeciwdziała niedokrwistości, wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, uczestniczy w tworzeniu otoczki mielinowej ochraniającej komórki nerwowe i neuroprzekaźników nerwowych, zapewnia dobry nastrój, równowagę psychiczną, pomaga w uczeniu się, skupieniu uwagi, wpływa na układ kostny, jak również pobudza apetyt.

O HOMOCYSTEINIE
Jedną z głównych przyczyn niedoboru witaminy B12 jest substancja zwana homocysteiną, której poziom rośnie wraz z pogłębiającym się brakiem witaminy B12.
Zbyt wysoki poziom homocysteiny niesie ze sobą ryzyko zachorowanie na wiele groźnych chorób cywilizacyjnych, takich jak: miażdżyca, osteoporoza, choroby serca, anemia czy chorób psychicznych, jak: choroba Alzheimera, depresja.- Methylkobalamina, czyli najlepsza witamina B12.

JAKI SUPLEMENT WYBRAĆ?
Wybierając odpowiedni produkt musimy spojrzeć na kilka ważnych rzeczy. Przede wszystkim witamina B12 musi mieć odpowiednią dawkę - minimum 1000 µg, aby produkt spełniał swoją funkcję, czyli obniżał poziom homocysteiny. Dodatkowo ważna jest również forma chemiczna produktu. Najbardziej popularną i najtańszą jest cyjanokobalamina, a jedyną odpowiednią i najlepszą formą dla ludzkiego organizmu jest jej postać metylowa, czyli methylkobalamina.

DLACZEGO METHYLKOBAMINA?
Mathylkobalamina to aktywna forma witaminy B12. W takiej właśnie postaci występuje w naturze, a po spożyciu natychmiast jest absorbowana przez organizm. W przypadku zwykłej witaminy B12 (cyjanokobalaminy) zanim organizm będzie mógł ją przyswoić, musi zamienić ją w formę metylową. Proces ten może być dość długi, zaś przemiana metylowa dość powolna, szczególnie u osób z problemami zdrowotnymi.
Dodatkowym atutem methylokobalaminy jest fakt, że forma ta nie zawiera toksycznego cyjanku oraz dłużej jest magazynowana w tkankach.


Stosując B12 w formie methylowej gwarantujemy sobie lepszą absorbcję oraz zdecydowanie szybsze efekty suplementacji w stosunku do innych form.

--------------------------------------------------------------------------

KONIEC
http://www.imma-polska.pl/substancje-mitochondrialne/witamina-b12/

http://planetazdrowie.pl/2016/07/01/jak-wybierac-suplementy-witaminy-b12/

http://www.naturalna-medycyna.com.pl/biuletyn/Biuletyn-71.html

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl